پرسش‌های متداول

آیا ارسال مقاله به نشریه هزینه دارد؟

خیر. لطفا قسمت راهنمای نویسندگان را مطالعه کنید.

اخذ پذیرش مقاله چقدر زمان خواهد برد؟

1. در مرحله اول مقاله از نظر رعایت راهنمای تدوین (حداکثر ظرف یک هفته) بررسی خواهد شد. (لطفا جهت تسریع در روند فرآیند داوری، قبل از ارسال مقاله، قسمت راهنمای نویسندگان را به دقت مطالعه کنید و مقاله را به طور دقیق بر اساس راهنمای تدوین موجود در سامانه تنظیم و ارسال کنید.)


2. در صورت پذیرش در مرحله اول، مقاله در مرحله دوم از نظر محتوا و مرتبط بودن موضوع توسط سرگروه داوری و کمیته علمی مورد ارزیابی اولیه قرار خواهد گرفت. این مرحله معمولا 10 روز به طول خواهد انجامید.


3. پس از پذیرش در مرحله دوم، مقاله به داوران ارسال خواهد شد. با توجه به میزان اصلاحات درخواستی و نقطه نظرات داوران و سرعت و دقت انجام اصلاحات توسط نویسندگان، اخذ پذیرش حدود 6 ماه (در صورت تایید نهایی داوران) به طول خواهد انجامید.

آخرین شماره چه زمانی چاپ خواهد شد و چگونه می توانم مشترک نشریه شوم؟

نشریه‎ فقط به صورت دیجیتالی منتشر می‎شود و نسخه الکترونیکی بر روی سامانه‎ به صورت رایگان قابل دریافت است.

چگونه می توانم با مدیران و پرسنل نشریات در تماس باشم؟

لطفا ابتدا پاسخ پرسشهای خود را در پرسشهای متداول جستجو کنید و اگر پاسخی نیافتید می‎توانید از طریق سامانه سوال خود را مطرح کنید، حداکثر ظرف یک روز کاری به شما پاسخ داده خواهد شد. تنها اطلاعاتی که از طریق سامانه و ایمیل نشریه به نویسندگان ارسال می شود مورد تایید است.

چگونه مقاله ارسالی را پی گیری کنم ؟

فقط نویسنده مسئول مقاله می تواند آخرین وضعیت مقاله را در پرونده مقاله مشاهده کند، هرگونه تغییری از وضعیت مقاله به نویسنده مسئول اطلاع داده خواهد شد و سایر نویسندگان می توانند از طریق نویسنده مسئول در جریان وضعیت مقاله قرار گیرند.

چگونه مقاله خود را برای نشریه ارسال کنم ؟

با مراجعه به سامانه نشریه و پس از مطالعه قسمت راهنمای نویسندگان، به ویژه آیین نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی و با رعایت دقیق راهنمای تدوین، مقاله را ارسال کنید.